Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet kansız;
‘Cumhurbaşkanı Gelsin, Evlerde Açlık Var mı Yok mu Tek Tek Gösterelim’
Cumhurbaşkanının ‘Ülkemizde aç vatandaşımız var diyen yalan söylüyor’ diye yaptığı açıklamanın ardından bir eleştiri de Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız’dan geldi.
Sadet Kansız; “Cumhurbaşkanımızın bu açıklamasıyla da görüyoruz ki vatandaşın durumundan hiç haberi yok. Yaptığı zamların halkı ne denli fakirliğe düşürdüğünü bilmiyor.
Dünyanın en pahalı akaryakıtını, enerjisini ve gıda ürünlerini kullanan vatandaşlarımız gece aç yatıyor, sabah yiyecek ekmek bulamıyor.


Vatandaşın ne durumda olduğunu görmek ve bilmek istiyorsa gelsin onu tek tek açlıkla nasıl yaşamak zorunda olan evlere götüreyim. Onları gördüğünde de yine ‘ülkemizde açlık yok’ diyebilecek mi?
Biz her gün birçok vatandaşımızla görüşüyoruz, konuşuyoruz. Evinde ekmek olmayanları görüyoruz. Gerçekten vatandaşın durumu çok vahim.


Geçen gün bir eve gittik. Anne ve iki çocuk var. Evlerinde yiyecek ekmekleri yoktu. Kadın ‘artık açlıktan uyuyamıyorum. Uyku ilacı aldığımda bile uyuyamıyorum. Açlıkla uyumak mümkün olmuyor’ dedi. Bulduğu ekmeği ve yiyeceği çocuklarına veren anne kendisi aç yatıyor. Bulabildiği her işte çalışıyormuş ama yine de geçinebilecek kadar kazanamıyor çünkü her şey artık ateş pahası. Cumhurbaşkanı vatandaşı ne hale düşürdüğünü görmek istiyorsa, binlerce korumalar olmadan, süper lüks araçtan inip halkın içerisine girsin. Bunu yapamayacağını biliyoruz ama bari ‘ülkemizde aç kimse yok’ diyerek, halkımızla dalga geçmesin” diye konuştu.

By Muhabir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.