Mehmet Demir Taciz Olayının Peşini Bırakmıyor

‘FETHİYE’NİN HUZURUNU KİMSE BOZAMAZ’

Fethiye’de Suriyeli bir sığınmacının kadını taciz etmesi ve vatandaşların fark etmesiyle yakalanmasının yankıları devam ederken, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir olayın takipçisi olduğunu söyledi.

Demir, tacize maruz kalan kadını evinde ziyaret ederek konu hakkında bilgi aldıktan sonra açıklamalarda bulundu.

Mehmet Demir; “Bu iğrenç olayın yaşandığı günlerde biz İstanbul ve sonrasında Ankara’daydık. Bugün hanımefendi ve ailesiyle görüşme fırsatımız oldu. Kendilerine ‘geçmiş olsun’ diyorum ve bir daha böyle iğrenç bir durumunun da yaşanmamasını temenni ediyorum.

Fethiye’yi herkes huzurlu kent olarak bilir. Burada gece yarısı bir kadın hiç korkusu olmadan, işinden çıkıp evine gidebilir. Günün ve gecenin her saatinde sahildeki kafelerde ya da eğlence mekânlarında tek başına eğlenebilir. Kimsenin aklından bile bir kadını rahatsız etmek geçmez. Bundan sonra da Fethiye aynı güvenli ve huzurlu şehir olmaya devam edecek. Böyle kalması için de herkesin azami özen göstereceğini düşünüyorum.

Kardeşimize yapılan bu iğrenç saldırıyı da kınıyorum. Asıl üzücü olanı ise bu utanmaz saldırganın ve arkadaşlarının mahalle halkı tarafından sahip çıkanlar olması. Onlara yemek veren, su veren ve her sıkıntılarında yanlarında olan mahalleli böyle bir olaya inanamıyor.

Suriyeli ya da başka bir ülkenin vatandaşı olması fark etmez ancak bu çok iğrenç ve kabul edilemez bir olaydır. Güpegündüz hem de kendilerine ekmek su veren mahalleli birine bu iğrenç saldırıyı yapmasıdır. Burada yaşayan sığınmacıların, şehrimizin ve ülkemizin huzurunu bozmaya asla hakkı olamaz. Bu olayın da bir kez daha bizlere gösterdiği şudur ki sığınmacılar ülkelerine gönderilmelidir. Sorunlarını kendi ülkelerinde çözmelidir. Burada bizim insanımıza çirkin davranışlarda bulunarak, aramızda yaşamaları da mümkün olmadığını anlamaları gerekiyor.

Bu konuyu ‘münferit olay’ olarak da göremeyiz. Bu münferit bir olay değil bundan sonra yaşanması ihtimal olan birçok olayın göstergesi olarak görüyoruz. Ve bir kez daha hükümete ‘sığınmacıları memleketlerine gönderin’ diyoruz.

By Muhabir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.