CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir AKP İlçe Başkanı’nın kendisi ve belediye başkanı Alim Karaca hakkında yaptığı eleştirilere çok sert yanıt verdi.

“Bizim Atatürk sevgimizi ve saygımızı değerlendirecek en son kişiler AKP’lilerdir. Resmi bayramlarımıza bile katılmayan, Atatürk’ün yaptıklarını yıkmak için kurulduğu günden beri çalışan AKP başkanı ve mensupları ne zaman çaresiz kalırlarsa, Atatürk’e sığınıyor ama bu ikiyüzlülüklerini bırakın Türkiye’yi dünya biliyor”

Mehmet Demir; “Belediyemizin yaptığı Atatürk büstlerini yenileme çalışmasını diline dolayıp, halkı aldatan AKP Fethiye İlçe Başkanı da liderleri gibi sürekli yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmişler. Halkın arasına çıkacak yüzü olmayanlar, halka yalan söylemekten başka yol bilmiyorlar. Önce bir esnafın kapısından geçsinler, pazarlara gitsinler de Türkiye’yi ne hale getirdiklerini belki anlayabilirler. Evine ekmek götüremeyen, çocukları bile aç yatanlarla karşılaşmaya cesaretleri varsa gitsinler halkın derdini dinlesinler de görelim.

Belediye Başkanımız Alim Karaca, bu şehre bunca yıldır yapılmayan hizmetleri yapıyor. Fethiye halkı da görüyor yapılanlar. Çalışmalar bittiğinde sıkıntılar da bitecek. O zaman ne diyeceklerini merak ediyorum.

‘FETHİYESPOR YÜREĞİMİZDİR’

Şampiyonluk maçında bizim sahaya inmemizi de eleştirmiş AKP ilçe başkanı. Kendisi neden gelmemiş maça? Bizler ailelerimizle Ankara’ya gittik. Oraya CHP’li olarak değil fethiyespor’lu olarak gittik. Başkan da bizi sahaya davet etti o sevinci ve coşkuyu paylaştık. Bunu bile anlamayan, Fethiyespor’un maçlarını protokol tribünü dışında bir yerde izleyemeyenler bizi eleştirmiş. Şampiyonluk sevincini yaşamamızı mı çok gördü yoksa? Sahaya inenler parti bayrağını mı sallamışlar? Bu kadar art niyetli ancak AKP’liler olabilir.

Son olarak bir kez daha hatırlatayım. Bizim Atatürk’e saygımızı, sevgimizi ve bağlılığımızı sorgulamak, Atatürk’ün yaptıklarını yıkmak için her gün yeni bir icraatı olan AKP’lilerin haddine değil. Onlar önce Atatürk’ü bir nebze olsun anlamaya çalışsınlar. Milli bayramlarımızdan bile kaçanlar mı Atatürk’ü savunacak?” diye konuştu.

By Muhabir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.